10 Yıllık Tecrübeyle
Kaynağımızdan Hizmetinize

Halı Yıkama SuyuHalı yıkama sektöründe var olan önemli sorunlardan biri kuyu suyu kullanımıdır. Günümüzde birçok halı yıkama yerinin su abonelikleri yoktur ve halıları kuyu suyu kullanmak suretiyle yıkamaktadırlar.

Yer altı atık su şebekesi olmayan kırsal şehirlerde kuyu suyu kullanımı, fazla kireç sebebi ile halıların sertleşmesi dışında bir sorun teşkil etmemektedir. Fakat yeraltı atık su şebekesi olan büyük şehirlerde önemli bir sorun ortaya çıkmaktadır ki bu atık (lağım) suların kuyu sularına karışmasıdır. Yer altı atık su şebekeleri sızdırmaz yapıya sahip tesisatlar değildir ve sızdırma oranları %2,5 civarındadır. Kısacası şebekede taşınan her 100 Litre atık suyun 2,5 Litresi toprağa karışmaktadır. Toprağa karışan bu atık sular en yakındaki kuyu ya da yer altı su kaynağına karışmaktadır.

Bu durumda yer altı atık su şebekesi olan şehirlerde kuyu suları ile halı yıkanması kesinlikle çok sakıncalıdır. Özellikle hijyen yönünden sağlığımızı etkiliyor olmasının yanı sıra bir başka sakıncası da lağım suyu bulaşmış (mundar) olan halı üzerinde namaz kılınması durumudur.

Fakat bilinmektedir ki halı yıkama sektörü %90 oranla kuyu suyu kullanmaktadır. Üstelik kuyu suları ile halı yıkayan yerlerin hiç biri kullandığı kuyu ya da yer altı kaynağından çıkan suyu tahlil ettirme zahmetine girmemektedir.

ancak Suyumuz ince esvapta olup bu tip problemlere yol açmamaktadır.

Daha fazla bilgi için hizmetlerimiz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz...

 

Hizmet bölgeleri

Acıbadem , Akfırat , Ataşehir , Aydınlı ,  Bostancı , Beykoz , Çamlıca , Çekmeköy , Çengelköy , İçerenköy , Göztepe , Kadıköy , Kavacık , Kartal , Maltepe , Orhanlı , Pendik , Riva , Samandıra , Sancaktepe , Sultanbeyli , Şile , Şekerpınar , Taşdelen , Tepeören , Tuzla , Üsküdar , Ümraniye , Gebze , Yenidoğan , Tüm Anadolu Yakası Bölgelerine 24 Saat Hizmet Vermekteyiz.