10 Yıllık Tecrübeyle
Kaynağımızdan Hizmetinize

Havuz parlatıcı ne işe yarar?

Havuz parlatıcı ne işe yarar? Havuz parlatıcısı hakkında bilgilendirme

Havuzun suyunun canlılığını kaybettiğinde sudaki ince toz partiküllerin fazlalığından olabilir. Havuzlarda kullanılan filtrelerin çoğu bu ince tozları tutamıyor. Geleneksel olarak bu durumlarda çöktürücü kullanılırdı, fakat çöktürücü havuzun bakımını artırır ve kendi “kir yükü” havuza katar. Çöktürücü, süpürge ihtiyacın artırması ve havuz tabanın kirli göstermesi gibi etkenleri Parlatıcı kullanımında olmaz.

Parlatıcı, filtrenin yakalamadığı mikro-partikülleri birleştirip daha büyük ama hafif hale getirir. Bu “kütleleri” filtre tarafından süzülebilir ve böylece havuz suyundan çıkarılıyor.

Dozajı; ürünün kalitesi ve yoğunluğuna bağlı olarak, Aqualife™ markalı Parlatıcı her 100m3 havuz suyuna haftada 1 litre olarak hesaplanmaktadır. Bu miktar haftada tek doz, veya iki eşit doz olarak direk havuza serpilir.

Parlatıcının fazlası havuzun suyunu olumsuz bir şekilde etkilenmez, fakat fazla kullanımın maliyet boyutu vardır. Havuz kimyasalların ihtiyacı kadar kullanılsa hem havuz sağlığı, hemde havuz bakım bütçesi için idealdır.